Przejdź do głównej zawartości

Pufa ze sznurka - tutorial

Robienie ze sznurka na szydełku kazało się na tyle fajne, że po zrobieniu dywanika ( Dywan-ze-sznurka-tutorial) postanowiłam zrobić jeszcze pufę. W zamyśle jeśli wyjdzie miały być dwie. Myślałam, że wypcham ją kulką styropianową. Zrobiłam prawie całą i zaczęłam szukać wypełnienia. Wtedy moja siostra powiedziała mi, że na miladruciarnia.pl można kupić gotowe wypełnienie do pufy z pianki tapicerskiej. Moim zdaniem strzał w dziesiątkę, zamówiłam 2 wypełnienia w rozmiarze: wys. 30 cm, śr. 45 cm. Dwa dni później miałam je już w domu. Oczywiście to co zrobiłam na zakupiony wkład nie pasowało ;). Ale to taka nauczka, żeby się za bardzo nie spieszyć ;). 

Pufę robi się bardzo fajnie, bo szybko. W zasadzie dwa wieczory przy dobrym filmie lub meczu i jest gotowa :). Prezentuje się tak:


I jeszcze zdjęcia "z ludziem", żeby było widać proporcje :):




Dla tych, którzy chcieliby zrobić taką pufę sami a są bardzo początkujący, kilka wskazówek:

Potrzebne materiały:
Wkład do pufy o wymiarach: wys. 30, śr. 45.
Sznurek - Trudno mi powiedzieć ile dokładnie opakowań sznurka zużyłam do zrobienia jednej pufy, ponieważ wykańczałam również resztki, które zostały mi po robieniu dywanika. Myślę, że łącznie nie było tego więcej niż 6 opakowań sznurka 5 mm pakowanego po 100 m, czyli 600 m sznurka ;). Sznurki kupowałam w sklepie internetowym miladruciarnia.pl a więc w jednym sklepie możecie zamówić wkład tapicerski i sznurek ;).
Szydełko nr. 8.

Wykonanie:
Zaczynamy od zrobienia 4 oczek łańcuszka. Zamykamy pierścień podstawy przerabiając jedno oczko zamknięte w 1 wsze oczko łańcuszka. 
1 okrążenie: 12 słupków w pierścień podstawy
2 okrążenie: 2 słupki w każdy słupek
3 okrążenie: *2 słupki w pierwszy słupek, jeden słupek w następny słupek* - powtarzać od *do*
4 okrążenie:*1 słupek w każdy z 2 kolejnych słupków, 2 słupki w kolejny słupek* - powtarzać od *do*
5 okrążenie:*2 słupki w pierwszy słupek, 1 słupek w każdy z 3 kolejnych słupków* - powtarzać od *do*
6 okrążenie:*2 słupki w pierwszy słupek, 1 słupek w każdy z 4 kolejnych słupków* - powtarzać od *do*
7 okrążenie: 1 słupek w każdy słupek
8 okrążenie:*2 słupki w pierwszy słupek, 1 słupek w każdy z 5 kolejnych słupków* - powtarzać od *do*
9 okrążenie:*2 słupki w pierwszy słupek, 1 słupek w każdy z 6 kolejnych słupków* - powtarzać od *do*
10 okrążenie: *2 słupki w pierwszy słupek, 1 słupek w każdy z 7 kolejnych słupków* - powtarzać od *do*
Mamy już górę pufy ;), przechodzimy płynnie do boku.
11 okrążenie: 1 oczko ścisłe w każdy słupek. Z tym, że przy przerabianiu oczek ścisłych nie wbijamy szydełka pod całe oczko, tylko w tylną jego część.
12 - 23 okrążenie: 1 słupek w każdy słupek.

Po przerobieniu 23 okrążenia mamy górę i bok w jednym kawałku :). Potrzebny jest jeszcze dół. Wystarczy przerobić okrążenia od 1 do 10 i mamy dół pufy.

Moglibyśmy oczywiście po przerobieniu 23 okrążenia włożyć wkład pufy do środka i przerabiać dalej odpowiednio zmniejszając liczbę oczek. Ale wyszedłby nam pokrowiec na pufę, którego nie można uprać bez sprucia dołu. Ja zrobiłam dół oddzielnie i już gotowy połączyłam z bokiem szydełkiem, oczkami zamkniętymi.

Oczywiście nie rozpisuję się tutaj kiedy zmieniam kolory, bo to każdy zrobi według własnego uznania ;).

W naszym domu pufę najbardziej polubiła Ola. Jest dla niej nie tylko pufą ale również zabawką ;).


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kamizelka na drutach – szybki tutorial

Cały czas z utęsknieniem czekam na wiosnę. Tęsknię za słońcem i lekkim ubraniem. W tamtym roku zrobiłam sobie na drutach dwa poncza. Bardzo mi się podobały i nadal mi się podobają. Jednak są dosyć niewygodne w noszeniu na co dzień. Na zdjęciach owszem wyglądają bardzo fajnie. Wystarczy jednak narzucić na ramię torebkę, każda z nas to robi, i już nie wiadomo jak ułożyć ponczo. Postanowiłam więc wydziergać sobie otulacz w postaci kamizelki. Robiłam go z myślą o wiośnie ale można go również nosić na cienkiej puchowej kurtce w mroźne dni. Otulacz jest bardzo prosty do zrobienia i myślę, że każda początkująca na drutach osoba może taki wydziergać. Poniżej opiszę jak dziergany był mój. Rozmiar S/M. Możecie sobie zerknąć na zdjęcia, jestem dość szczupłą osobą o wzroście 164 cm. MATERIAŁY: 10 motków włóczki Drops Andes, kolor 0519 ciemny szary Druty na żyłce 80 cm nr 15 Drut do robienia warkoczy OBJAŚNIENIA: Ściągacz : 2 oczka prawe, 2 oczka lewe. ...

Kominiarka dla dziewczynki

"Mamo zimno mi w policzki i w nos" usłyszałam od córeczki gdy szłyśmy rano do szkoły. Na zimny nos raczej nic nie poradzimy ale jeśli chodzi o policzki kominiarka powinna rozwiązać sprawę. Postanowiłam ułatwić sobie sprawę i znaleźć tutorial w necie. Sprawa nie była taka prosta, ale  najbliższa ideałowi była kominiarka ze strony  www.garnstudio.com . Czapka na stronie Garnstudio zrobiona była z włóczki Drops Delight, która ma w składzie  wełnę. Testy włóczek z różnym składem mamy z Olą za sobą. Jedyna wełna, która zdaniem Oli nie gryzie, to czysta wełna z merynosów. Kilka motków Drops Big Merino znalazło się w moim składziku z włóczkami. Łącznie poszło około 200 g włóczki. Trudno mi dokładnie powiedzieć, ponieważ wykorzystywałam resztki. Model ze strony Garnstudio robiony był na drutach 2,5 mm a ja do Big Merino używam 5 mm więc musiałam kombinować :). Na szczęście model był ciągle przy mnie i mogłam co chwilę mierzyć i dostosowywać do niej wymiar kominiarki. Ola nie...