Przejdź do głównej zawartości

Moje dziecko mną zawładnęło.Zaczęłam pisać blog bo czułam taką potrzebę. Nawet się zastanawiałam. Czy to miałby być blog "rodzicielski" ale stwierdziłam, że nie wiem do końca o czym będę pisać więc się nie będę szufladkować. Wiele tematów mnie poruszało i myślałam, że będę to po prostu przelewać na blog. Ale z czasem widzę, że najlepiej mi się pisze o mojej córeczce, o mojej rodzinie. Lubię pisać o emocjach, o tym co mnie porusza. Piszę dla siebie. Hmm, może nie powinnam pisać bloga, może powinnam pisać do szuflady dla siebie. Nie wiem.

Jestem szczęściara wychowaną w ciepłej, szczęśliwej rodzinie. Myślałam, że o miłości wiem wszystko. Myliłam się. Czekała na mnie miłość, której nie można ogarnąć. Pamiętam, że pierwszy raz poczułam to do męża. Czułam, że kocham go miłością, której nie rozumiem. Miłością, która spycha moje „ja” na drugi plan, miłością w której dobro drugiej osoby jest ważniejsze niż moje. Miłością, w której rezygnując z czegoś dla drugiej osoby nie traktujesz tego w kategorii poświęcenia. Czasami myślałam, że bardziej kochać nie można a następnego dnia przekonywałam się, że to nie prawda. W moim sercu jest bardzo dużo miłości. Jest coraz bardziej pojemne i magazynuje miłość w różnych odcieniach. Od 3 lat panoszy się w nim miłość do mojej córeczki. I gdyby ktoś powiedział mi kiedyś, że można kogoś kochać każdego dnia bardziej  pewnie bym nie uwierzyła. Nie uwierzyłabym, że można się zachwycać każdym uśmiechem, każdym słowem, każdą namalowaną bazgrołką. Jestem w pracy, i nie zależnie czy akurat jest spokój, czy projekt goni projekt i nie ma czasu na nic podświadomie czekam tylko na to żeby do niej wybiec. Nie wiedziałam, że po 8 godzinach niewidzenia czyjś widok może powodować łzy szczęścia w oczach. Nie wiedziałam. Byłam uboższa o poranne rozmowy o kotkach, o dotyk maleńkich raczkach na moim policzku, o „też Cie bardzo kocham mamusiu”.

Zanim pojawiła się w moim życiu, a całe 37 lat żyłam bez niej, żyłam dla siebie. Teraz czuje, że żyje w znacznej mierze dla niej. I planując różne rzeczy, w pierwszej kolejności myślę o niej. I tulę ją na rękach gdy płacze mimo, że wiem że mój kręgosłup tego nie znosi. I umiem spać w najwymyślniejszych pozycjach na świecie, gdy ona zasypia we mnie wtulona. I trenuję dla niej cierpliwość mimo, że z natury jestem niecierpliwcem. I rozczulam się jak nieporadnie zakłada czapkę albo lewy bucik na prawą nogę.  Dla niej mogę oglądać nudne bajki i w szpilkach i garniturze robić babki w piasku. Mogę nawet uczestniczyć w społecznym życiu przedszkola mimo, że nie jestem społecznikiem. Może  jestem zaprogramowana na dawanie. Moja kochana mama nauczyła mnie kochać miłością bezwarunkową i inaczej nie umiem. Mam nadzieję, że kiedyś będę pamiętać, żeby jej za to podziękować….

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Pufa ze sznurka - tutorial

Robienie ze sznurka na szydełku kazało się na tyle fajne, że po zrobieniu dywanika ( Dywan-ze-sznurka-tutorial) postanowiłam zrobić jeszcze pufę. W zamyśle jeśli wyjdzie miały być dwie. Myślałam, że wypcham ją kulką styropianową. Zrobiłam prawie całą i zaczęłam szukać wypełnienia. Wtedy moja siostra powiedziała mi, że na miladruciarnia.pl można kupić gotowe wypełnienie do pufy z pianki tapicerskiej. Moim zdaniem strzał w dziesiątkę, zamówiłam 2 wypełnienia w rozmiarze: wys. 30 cm, śr. 45 cm. Dwa dni później miałam je już w domu. Oczywiście to co zrobiłam na zakupiony wkład nie pasowało ;). Ale to taka nauczka, żeby się za bardzo nie spieszyć ;). 
Pufę robi się bardzo fajnie, bo szybko. W zasadzie dwa wieczory przy dobrym filmie lub meczu i jest gotowa :). Prezentuje się tak:

I jeszcze zdjęcia "z ludziem", żeby było widać proporcje :):
Dla tych, którzy chcieliby zrobić taką pufę sami a są bardzo początkujący, kilka wskazówek:
Potrzebne materiały: Wkład do pufy o wymiarach: wys…

Wełniany golf w pasy

Ostatnio coraz częściej zauważam, że rzeczy modne są totalnie niepraktyczne. Jestem posiadaczką kilku wełnianych swetrów i jednej kamizelki, ale tylko jeden nadaje się świetnie do nałożenia zimą pod kurtkę - prosty, szary golf. Wszystkie, tak modne swetry oversize, po prostu nie nadają się pod kurtkę. To samo dotyczy swetrów z modnymi ostatnio kimonowymi rękawami. Wszystko super wygląda nałożone samo, ale upchnięte pod kurtkę ani nie wygląda dobrze ani nie jest wygodne. Postanowiłam więc zrobić sobie drugi, prosty, gruby, wełniany golf. Żeby nie był tak do końca prosty z przodu i na rękawach dołożyłam na środku 2 grube warkocze :). Wynik mojej pracy możecie obejrzeć poniżej. Jeśli natomiast przyjdzie komuś ochota wydziergać taki sweterek, opis wykonania znajdziecie pod zdjęciami. 

Potrzebne materiały: 800 g włóczki Drops Andes w trzech kolorach: 300 g jasny szary, 300 g dżins, 200 g granatowy. Ja miałam kupione po 300 gram każdego koloru. Został mi cały 100 gramowy motek granatu, i tro…

Bożonarodzeniowe dekoracje

Uszycie bożonarodzeniowych ozdób na kiermasz do przedszkola mojej córeczki zajęło mi kilka wieczorów. Ola dodawała mi trochę pracy, bo za każdym razem gdy uszyłam coś co jej się spodobało, musiałam szyć taką samą rzecz dla niej :). Było z tym wszystkim trochę pracy ale również cała masa radości i wspólnej zabawy :). Całość udało nam się skończyć w ubiegły weekend i zanieść w poniedziałek do przedszkola. Ozdoby się podobały :). 
Miałam zamiar napisać tutaj kilka wskazówek dla tych, którzy chcieliby uszyć sobie takie ozdoby a robią to po raz pierwszy. Od wtorku jednak trenowałyśmy z Olą grypę żołądkową więc siadam do tego dopiero dziś.
Ozdoby oczywiście możecie zrobić w takich kształtach jak sobie wymarzycie. W internecie można znaleźć dwie metody szycia ozdób choinkowych z materiału. Jedni składają materiał lewą stroną do lewej, zszywają pozostawiając otwór do wypełnienia. Wypełniają i maszyną przyszywają otwór. Później nożyczkami w ząbki przycinają brzegi choinki. Ja robię odwrotnie.…