Przejdź do głównej zawartości

Inna ja

Zmieniamy się zawsze, to normalne, że jesteśmy inni niż kilka lat temu. Czasami jednak zmieniamy się radykalnie, w bardzo krótkim czasie. Takie zmiany zwykle są konsekwencją bardzo trudnych sytuacji, które nas spotykają. Jestem inna niż 2 miesiące temu. Inaczej myślę, inaczej czuję, inaczej odbieram piękno przyrody, zmieniły się moje oczekiwania zarówno te, które miałam do samej siebie jak i te w stosunku do innych. Niby ta sama ja, ale…

Wydawało mi się, że moje życie jest takie jak każdego, czasami lepsze czasami gorsze ale generalnie ok. Uważałam się za dość szczęśliwą osobę ale zawsze chciałam jeszcze lepiej. Jak często gdy tak naprawdę powinniśmy być szczęśliwi i cieszyć się tym co mamy nie pozwolimy sobie na odczuwanie tego szczęścia i dążymy do czegoś więcej.

Gdy otarłam się o śmierć, gdy patrząc na swoją bawiącą się córkę modliłam się do Boga żeby pozwolił mi ją wychować, gdy wtulona w kochającego męża myślałam Boże mam wszystko błagam nie pozwól mi umrzeć. Gdy płakałam tańcząc z córeczką przy muzyce Beatlesów. Wtedy urodziła się ta druga ja. Ta, która nie musi mieć więcej i lepiej, której to co ma tak po prostu wystarczy.


Wczoraj miałam USG węzłów chłonnych, które nie stwierdziło żadnych niepokojących zmian w guzie, którego odkryłam na szyi przed świętami. Poczułam się tak jakby Bóg mi powiedział idziesz dalej ale nie spieprz tego Mała...

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Pufa ze sznurka - tutorial

Robienie ze sznurka na szydełku kazało się na tyle fajne, że po zrobieniu dywanika ( Dywan-ze-sznurka-tutorial) postanowiłam zrobić jeszcze pufę. W zamyśle jeśli wyjdzie miały być dwie. Myślałam, że wypcham ją kulką styropianową. Zrobiłam prawie całą i zaczęłam szukać wypełnienia. Wtedy moja siostra powiedziała mi, że na miladruciarnia.pl można kupić gotowe wypełnienie do pufy z pianki tapicerskiej. Moim zdaniem strzał w dziesiątkę, zamówiłam 2 wypełnienia w rozmiarze: wys. 30 cm, śr. 45 cm. Dwa dni później miałam je już w domu. Oczywiście to co zrobiłam na zakupiony wkład nie pasowało ;). Ale to taka nauczka, żeby się za bardzo nie spieszyć ;). 
Pufę robi się bardzo fajnie, bo szybko. W zasadzie dwa wieczory przy dobrym filmie lub meczu i jest gotowa :). Prezentuje się tak:

I jeszcze zdjęcia "z ludziem", żeby było widać proporcje :):
Dla tych, którzy chcieliby zrobić taką pufę sami a są bardzo początkujący, kilka wskazówek:
Potrzebne materiały: Wkład do pufy o wymiarach: wys…

Wełniany golf w pasy

Ostatnio coraz częściej zauważam, że rzeczy modne są totalnie niepraktyczne. Jestem posiadaczką kilku wełnianych swetrów i jednej kamizelki, ale tylko jeden nadaje się świetnie do nałożenia zimą pod kurtkę - prosty, szary golf. Wszystkie, tak modne swetry oversize, po prostu nie nadają się pod kurtkę. To samo dotyczy swetrów z modnymi ostatnio kimonowymi rękawami. Wszystko super wygląda nałożone samo, ale upchnięte pod kurtkę ani nie wygląda dobrze ani nie jest wygodne. Postanowiłam więc zrobić sobie drugi, prosty, gruby, wełniany golf. Żeby nie był tak do końca prosty z przodu i na rękawach dołożyłam na środku 2 grube warkocze :). Wynik mojej pracy możecie obejrzeć poniżej. Jeśli natomiast przyjdzie komuś ochota wydziergać taki sweterek, opis wykonania znajdziecie pod zdjęciami. 

Potrzebne materiały: 800 g włóczki Drops Andes w trzech kolorach: 300 g jasny szary, 300 g dżins, 200 g granatowy. Ja miałam kupione po 300 gram każdego koloru. Został mi cały 100 gramowy motek granatu, i tro…

Bożonarodzeniowe dekoracje

Uszycie bożonarodzeniowych ozdób na kiermasz do przedszkola mojej córeczki zajęło mi kilka wieczorów. Ola dodawała mi trochę pracy, bo za każdym razem gdy uszyłam coś co jej się spodobało, musiałam szyć taką samą rzecz dla niej :). Było z tym wszystkim trochę pracy ale również cała masa radości i wspólnej zabawy :). Całość udało nam się skończyć w ubiegły weekend i zanieść w poniedziałek do przedszkola. Ozdoby się podobały :). 
Miałam zamiar napisać tutaj kilka wskazówek dla tych, którzy chcieliby uszyć sobie takie ozdoby a robią to po raz pierwszy. Od wtorku jednak trenowałyśmy z Olą grypę żołądkową więc siadam do tego dopiero dziś.
Ozdoby oczywiście możecie zrobić w takich kształtach jak sobie wymarzycie. W internecie można znaleźć dwie metody szycia ozdób choinkowych z materiału. Jedni składają materiał lewą stroną do lewej, zszywają pozostawiając otwór do wypełnienia. Wypełniają i maszyną przyszywają otwór. Później nożyczkami w ząbki przycinają brzegi choinki. Ja robię odwrotnie.…