Przejdź do głównej zawartości

Białoruś Bis

Gdy doszedł do władzy PiS, niektórzy moi znajomi byli przerażeni. Ja mówiłam sobie, nic strasznego się nie stanie, następni się nachapią na państwowych posadkach i odejdą. Gdy słyszałam, że nie odejdą bo następne wybory nie będą już demokratyczne, stukałam się palcem w czoło myśląc „w Polsce to nie możliwe”.

Teraz wiem jaka byłam głupia i naiwna. Nie tylko możliwe ale i zbliżające się wielkimi krokami. Wszystkie ruchy PiS pięknie układają się w całość. Destabilizacja i przejecie władzy w armii. Przejęcie władzy sądowniczej. Umocnienie WOT, ONR oraz wzmacnianie nastrojów nacjonalistycznych i rasistowskich. Prorządowe, barejowskie media i „reforma edukacji”. Dzisiaj mam wrażenie, że PiS przez 8 lat rządów PO bardzo skrupulatnie zaplanował sobie co zrobić, żeby demokratyczna Polska przerodziła się w  państwo autorytarne rządzone przez Jarosława Kaczyńskiego.

Mam nadzieje, że to moja teoria spiskowa dziejów, która nigdy się nie sprawdzi. Ale ja już nie wierzę w następne wolne wybory w Polsce. PiS zrobił już wszystko, żeby się tak nie stało, poza zmianą ordynacji wyborczej, ale z tym na pewno do wyborów zdąży. A później jak po maśle. Komisje „zliczą” głosy tak, żeby jedynie słuszna partia wygrała. Jeśli będą jakieś wątpliwości to Sąd Najwyższy i Trybunał Konstytucyjny obsadzony ludźmi PiS je rozwieje. Jeśli ludzie wyjdą na ulicę to rozprawią się z nimi członkowie ONR, WOT i miejscowa łobuzeria, która kiedyś lała po mordzie wszystkich bez wyjątku a teraz pierze ideologicznie w koszulce z orzełkiem na piersi. Potem będzie się uczyć w zreformowanej szkole nową, patriotyczno-katolicką młodzież. Wszystko przemyślane do ostatniego szczegółu.

Ktoś może zapytać a Unia Europejska? Pewnie wszcznie postępowanie przeciw łamaniu demokracji w Polsce. Postępowanie, jak to postępowania Unii Europejskiej będzie się wlekło w nieskończoność. Zanim się skończy Kaczyński poprzez swoje działania i media tak zmanipuluje obywateli, że sami zagłosują za wyjściem z Unii Europejskiej. I to również jest długofalowe, przemyślane działanie. Jeśli ktoś myśli, że PiS nie zajmuje się tym już dziś to jest w takim samym błędzie w jakim ja byłam świeżo po wybraniu PiS.

Wystarczy tylko dobrze przyjrzeć się działaniom PiSu:

- Uchodźcy – Rząd idzie na pełną walkę z UE. Nie wykazuje odrobiny dobrej woli, jednocześnie strasząc obywateli najazdem islamu i szariatem. Przecież uchodźcami wojennymi są nie tylko muzułmanie. Pomocy potrzebują również chrześcijanie czy jazydzi. Dlaczego nie udzielimy pomocy takim rodzinom? Moim zdaniem właśnie dlatego, że rząd chce doprowadzić do sytuacji konfliktu z Unią Europejską. Jego sukcesem byłoby gdyby UE nałożyła na Polskę kary. Mógłby wtedy trąbić, że kraj został ukarany za swoje suwerenne decyzje, spełniające wolę obywateli.

- Energetyka – Nasz kraj do 2020 roku powinien osiągnąć odpowiedni pułap produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Rząd oczywiście idzie totalnie w drugą stronę. Ponieważ doskonale wie, że nie pozyska z banków komercyjnych finansowania na budowę elektrowni węglowych planuje wprowadzenie podatku węglowego. Przychody z tego podatku mają pokryć wydatki inwestycyjne na nowe elektrownie węglowe budowane w Polsce. Z drugiej strony znowelizowana w 2016 roku ustawa o odnawialnych źródłach energii, która miała wprowadzić  nowy system wspierania inwestycji promuje współspalanie, które w zasadzie nie jest żadną czystą energią.  Odnawialne źródła energii stają się powoli nierentowne. Także idziemy w zaparte, w stronę przeciwną do zaleceń Unii Europejskie. Po pierwsze podatek węglowy jest niedozwoloną pomocą publiczną zgodnie z prawem Unii Europejskiej po drugie w 2020 roku Unia Europejska powie sprawdzam jeśli chodzi o limity energii ze źródeł odnawialnych. Co wtedy powie obywatelom tego kraju rząd PiSu? Powie im, że dalsza przynależność do Unii Europejskiej wiąże się z ryzykiem wystąpienia w Polsce braku prądu. Będzie straszył ludzi „black outem” i największego wroga znowu zrobi z Unii  Europejskiej.


Szary obywatel zagłosuje obiema rękami za wyjściem z Unii Europejskiej. A później to już wolna amerykanka i siwy dym. Białoruś bis… 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Pufa ze sznurka - tutorial

Robienie ze sznurka na szydełku kazało się na tyle fajne, że po zrobieniu dywanika ( Dywan-ze-sznurka-tutorial) postanowiłam zrobić jeszcze pufę. W zamyśle jeśli wyjdzie miały być dwie. Myślałam, że wypcham ją kulką styropianową. Zrobiłam prawie całą i zaczęłam szukać wypełnienia. Wtedy moja siostra powiedziała mi, że na miladruciarnia.pl można kupić gotowe wypełnienie do pufy z pianki tapicerskiej. Moim zdaniem strzał w dziesiątkę, zamówiłam 2 wypełnienia w rozmiarze: wys. 30 cm, śr. 45 cm. Dwa dni później miałam je już w domu. Oczywiście to co zrobiłam na zakupiony wkład nie pasowało ;). Ale to taka nauczka, żeby się za bardzo nie spieszyć ;). 
Pufę robi się bardzo fajnie, bo szybko. W zasadzie dwa wieczory przy dobrym filmie lub meczu i jest gotowa :). Prezentuje się tak:

I jeszcze zdjęcia "z ludziem", żeby było widać proporcje :):
Dla tych, którzy chcieliby zrobić taką pufę sami a są bardzo początkujący, kilka wskazówek:
Potrzebne materiały: Wkład do pufy o wymiarach: wys…

Kamizelka na drutach – szybki tutorial

Cały czas z utęsknieniem czekam na wiosnę. Tęsknię za słońcem i lekkim ubraniem. W tamtym roku zrobiłam sobie na drutach dwa poncza. Bardzo mi się podobały i nadal mi się podobają. Jednak są dosyć niewygodne w noszeniu na co dzień. Na zdjęciach owszem wyglądają bardzo fajnie. Wystarczy jednak narzucić na ramię torebkę, każda z nas to robi, i już nie wiadomo jak ułożyć ponczo. Postanowiłam więc wydziergać sobie otulacz w postaci kamizelki. Robiłam go z myślą o wiośnie ale można go również nosić na cienkiej puchowej kurtce w mroźne dni.
Otulacz jest bardzo prosty do zrobienia i myślę, że każda początkująca na drutach osoba może taki wydziergać. Poniżej opiszę jak dziergany był mój. Rozmiar S/M. Możecie sobie zerknąć na zdjęcia, jestem dość szczupłą osobą o wzroście 164 cm.


MATERIAŁY:
10 motków włóczki Drops Andes, kolor 0519 ciemny szary Druty na żyłce 80 cm nr 15 Drut do robienia warkoczy
OBJAŚNIENIA:
Ściągacz: 2 oczka prawe, 2 oczka lewe. Dżersej: oczka prawe na prawej stronie robótki, oczka…

Granatowa, biurowa sukienka

W grudniu kupiłam, z grupy na Facebook "Dzianinowy zawrót głowy", dzianinę. Niewiele wiedziałam o jej składzie, była granatowa i było napisane, że na elegantsze sukienki. Biorąc pod uwagę cenę 9 zł za metr, kupiłam ją z założeniem, że potrenuje na niej trudniejsze rzeczy. 
Przyszedł naprawdę ładny materiał, wyglądem i właściwościami bardziej przypominający tkaninę niż dzianinę. Od razu skojarzył mi się z elegancką, biurową sukieneczką. Długo szukałam wykroju, który nie przerastałby moich jeszcze niewielkich umiejętności szyciowych. Przetrząsnęłam wszystkie Burdy i w końcu postawiłam na prostą sukieneczkę Burda 8/2016 model 124B. W oryginale była zrobiona z tkaniny we wzory w rąby. 
Zauważyłam, że przy szyciu lubię iść na skróty. Mam mało czasu na szycie, siadam do maszyny gdy moja córeczka już zaśnie, czyli koło godz. 21. Mam jakieś 2-3 godziny i oczywiście nie zawsze, bo często trzeba coś zrobić w domu. Czasami więc mówię sobie, że może wyjdzie bez fastrygowania, może nie …