Przejdź do głównej zawartości

Białoruś Bis

Gdy doszedł do władzy PiS, niektórzy moi znajomi byli przerażeni. Ja mówiłam sobie, nic strasznego się nie stanie, następni się nachapią na państwowych posadkach i odejdą. Gdy słyszałam, że nie odejdą bo następne wybory nie będą już demokratyczne, stukałam się palcem w czoło myśląc „w Polsce to nie możliwe”.

Teraz wiem jaka byłam głupia i naiwna. Nie tylko możliwe ale i zbliżające się wielkimi krokami. Wszystkie ruchy PiS pięknie układają się w całość. Destabilizacja i przejecie władzy w armii. Przejęcie władzy sądowniczej. Umocnienie WOT, ONR oraz wzmacnianie nastrojów nacjonalistycznych i rasistowskich. Prorządowe, barejowskie media i „reforma edukacji”. Dzisiaj mam wrażenie, że PiS przez 8 lat rządów PO bardzo skrupulatnie zaplanował sobie co zrobić, żeby demokratyczna Polska przerodziła się w  państwo autorytarne rządzone przez Jarosława Kaczyńskiego.

Mam nadzieje, że to moja teoria spiskowa dziejów, która nigdy się nie sprawdzi. Ale ja już nie wierzę w następne wolne wybory w Polsce. PiS zrobił już wszystko, żeby się tak nie stało, poza zmianą ordynacji wyborczej, ale z tym na pewno do wyborów zdąży. A później jak po maśle. Komisje „zliczą” głosy tak, żeby jedynie słuszna partia wygrała. Jeśli będą jakieś wątpliwości to Sąd Najwyższy i Trybunał Konstytucyjny obsadzony ludźmi PiS je rozwieje. Jeśli ludzie wyjdą na ulicę to rozprawią się z nimi członkowie ONR, WOT i miejscowa łobuzeria, która kiedyś lała po mordzie wszystkich bez wyjątku a teraz pierze ideologicznie w koszulce z orzełkiem na piersi. Potem będzie się uczyć w zreformowanej szkole nową, patriotyczno-katolicką młodzież. Wszystko przemyślane do ostatniego szczegółu.

Ktoś może zapytać a Unia Europejska? Pewnie wszcznie postępowanie przeciw łamaniu demokracji w Polsce. Postępowanie, jak to postępowania Unii Europejskiej będzie się wlekło w nieskończoność. Zanim się skończy Kaczyński poprzez swoje działania i media tak zmanipuluje obywateli, że sami zagłosują za wyjściem z Unii Europejskiej. I to również jest długofalowe, przemyślane działanie. Jeśli ktoś myśli, że PiS nie zajmuje się tym już dziś to jest w takim samym błędzie w jakim ja byłam świeżo po wybraniu PiS.

Wystarczy tylko dobrze przyjrzeć się działaniom PiSu:

- Uchodźcy – Rząd idzie na pełną walkę z UE. Nie wykazuje odrobiny dobrej woli, jednocześnie strasząc obywateli najazdem islamu i szariatem. Przecież uchodźcami wojennymi są nie tylko muzułmanie. Pomocy potrzebują również chrześcijanie czy jazydzi. Dlaczego nie udzielimy pomocy takim rodzinom? Moim zdaniem właśnie dlatego, że rząd chce doprowadzić do sytuacji konfliktu z Unią Europejską. Jego sukcesem byłoby gdyby UE nałożyła na Polskę kary. Mógłby wtedy trąbić, że kraj został ukarany za swoje suwerenne decyzje, spełniające wolę obywateli.

- Energetyka – Nasz kraj do 2020 roku powinien osiągnąć odpowiedni pułap produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Rząd oczywiście idzie totalnie w drugą stronę. Ponieważ doskonale wie, że nie pozyska z banków komercyjnych finansowania na budowę elektrowni węglowych planuje wprowadzenie podatku węglowego. Przychody z tego podatku mają pokryć wydatki inwestycyjne na nowe elektrownie węglowe budowane w Polsce. Z drugiej strony znowelizowana w 2016 roku ustawa o odnawialnych źródłach energii, która miała wprowadzić  nowy system wspierania inwestycji promuje współspalanie, które w zasadzie nie jest żadną czystą energią.  Odnawialne źródła energii stają się powoli nierentowne. Także idziemy w zaparte, w stronę przeciwną do zaleceń Unii Europejskie. Po pierwsze podatek węglowy jest niedozwoloną pomocą publiczną zgodnie z prawem Unii Europejskiej po drugie w 2020 roku Unia Europejska powie sprawdzam jeśli chodzi o limity energii ze źródeł odnawialnych. Co wtedy powie obywatelom tego kraju rząd PiSu? Powie im, że dalsza przynależność do Unii Europejskiej wiąże się z ryzykiem wystąpienia w Polsce braku prądu. Będzie straszył ludzi „black outem” i największego wroga znowu zrobi z Unii  Europejskiej.


Szary obywatel zagłosuje obiema rękami za wyjściem z Unii Europejskiej. A później to już wolna amerykanka i siwy dym. Białoruś bis… 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Pufa ze sznurka - tutorial

Robienie ze sznurka na szydełku kazało się na tyle fajne, że po zrobieniu dywanika ( Dywan-ze-sznurka-tutorial) postanowiłam zrobić jeszcze pufę. W zamyśle jeśli wyjdzie miały być dwie. Myślałam, że wypcham ją kulką styropianową. Zrobiłam prawie całą i zaczęłam szukać wypełnienia. Wtedy moja siostra powiedziała mi, że na miladruciarnia.pl można kupić gotowe wypełnienie do pufy z pianki tapicerskiej. Moim zdaniem strzał w dziesiątkę, zamówiłam 2 wypełnienia w rozmiarze: wys. 30 cm, śr. 45 cm. Dwa dni później miałam je już w domu. Oczywiście to co zrobiłam na zakupiony wkład nie pasowało ;). Ale to taka nauczka, żeby się za bardzo nie spieszyć ;). 
Pufę robi się bardzo fajnie, bo szybko. W zasadzie dwa wieczory przy dobrym filmie lub meczu i jest gotowa :). Prezentuje się tak:

I jeszcze zdjęcia "z ludziem", żeby było widać proporcje :):
Dla tych, którzy chcieliby zrobić taką pufę sami a są bardzo początkujący, kilka wskazówek:
Potrzebne materiały: Wkład do pufy o wymiarach: wys…

Wełniany golf w pasy

Ostatnio coraz częściej zauważam, że rzeczy modne są totalnie niepraktyczne. Jestem posiadaczką kilku wełnianych swetrów i jednej kamizelki, ale tylko jeden nadaje się świetnie do nałożenia zimą pod kurtkę - prosty, szary golf. Wszystkie, tak modne swetry oversize, po prostu nie nadają się pod kurtkę. To samo dotyczy swetrów z modnymi ostatnio kimonowymi rękawami. Wszystko super wygląda nałożone samo, ale upchnięte pod kurtkę ani nie wygląda dobrze ani nie jest wygodne. Postanowiłam więc zrobić sobie drugi, prosty, gruby, wełniany golf. Żeby nie był tak do końca prosty z przodu i na rękawach dołożyłam na środku 2 grube warkocze :). Wynik mojej pracy możecie obejrzeć poniżej. Jeśli natomiast przyjdzie komuś ochota wydziergać taki sweterek, opis wykonania znajdziecie pod zdjęciami. 

Potrzebne materiały: 800 g włóczki Drops Andes w trzech kolorach: 300 g jasny szary, 300 g dżins, 200 g granatowy. Ja miałam kupione po 300 gram każdego koloru. Został mi cały 100 gramowy motek granatu, i tro…

Bożonarodzeniowe dekoracje

Uszycie bożonarodzeniowych ozdób na kiermasz do przedszkola mojej córeczki zajęło mi kilka wieczorów. Ola dodawała mi trochę pracy, bo za każdym razem gdy uszyłam coś co jej się spodobało, musiałam szyć taką samą rzecz dla niej :). Było z tym wszystkim trochę pracy ale również cała masa radości i wspólnej zabawy :). Całość udało nam się skończyć w ubiegły weekend i zanieść w poniedziałek do przedszkola. Ozdoby się podobały :). 
Miałam zamiar napisać tutaj kilka wskazówek dla tych, którzy chcieliby uszyć sobie takie ozdoby a robią to po raz pierwszy. Od wtorku jednak trenowałyśmy z Olą grypę żołądkową więc siadam do tego dopiero dziś.
Ozdoby oczywiście możecie zrobić w takich kształtach jak sobie wymarzycie. W internecie można znaleźć dwie metody szycia ozdób choinkowych z materiału. Jedni składają materiał lewą stroną do lewej, zszywają pozostawiając otwór do wypełnienia. Wypełniają i maszyną przyszywają otwór. Później nożyczkami w ząbki przycinają brzegi choinki. Ja robię odwrotnie.…