Przejdź do głównej zawartości

Liga Plus Ekstra - publika bije brawo

Śmieje się sama do siebie, a tak dokładnie to do ekranu mojego ukochanego Lenovo Joga :). Powodem tego uśmiechu jest nowa formuła Ligi Plus Ekstra. Ponieważ zawsze bardzo lubiłam ten program, a w szczególności gdy prowadził go duet Twarowski - Smokowski, niedzielne wieczory z reguły zasiadaliśmy razem z mężem na kanapie i oglądaliśmy. Taka nasza mała, rodzinna tradycja. W tą niedzielę byliśmy zaciekawieni zapowiadanymi zmianami i po prostu stęsknieni za dobrym komentarzem sportowym po oglądaniu Polsatu podczas mistrzostw Europy. 

Pomysł studia z publicznością nie bardzo mi się podobał ale postanowiłam się nie uprzedzać. Niestety nie umiałam długo wytrwać w pozytywnym nastawieniu. Po prostu z fajnego, moim zdaniem najlepszego programu o piłce nożnej jaki można oglądać w Polsce, zrobili show. Przez pierwsze pół godziny siedziałam zdrowo zażenowana. Takie ble ble o wszystkim i o niczym. Biedni eksperci siedzący na środku na wysokich stołkach. Wynajęte modelki siedzące na krzesłach w miejscach gdzie kamera obejmuje ekspertów i gości. Żenujące pytania do Pazdana i reportaż z wypowiedziami jego znajomych na tym samym niskim poziomie. Przy wypowiedzi pani od matematyki Pazdana spojrzeliśmy na siebie wymownie z mężem. Co to jest? A później dla dopełnienia całości żona Pazdana, z zadaniem dla niego, polegającym na zaśpiewaniu jakiejś wstydliwej przyśpiewki. Zastanawiałam się gdzie jest piłka nożna, analizy, komentarze. Zamiast oglądać zaczęliśmy rozmawiać z mężem na temat formuły. Próbowaliśmy zrozumieć, jaki typ publiczności chcą tymi zmianami pozyskać. Takich niedzielnych kibiców, którzy tak naprawdę nie oglądają piłki klubowej tylko reprezentacyjną i odnajdą się w formule talk show? Nie znaleźliśmy odpowiedzi. 

Po jakiś 40 minutach programu przyszedł czas na przeczytanie córeczce bajki i położenie jej spać. Zwykle zatrzymujemy wtedy dekoder i zaczynamy oglądać z powrotem kiedy córeczka zaśnie. Tym razem powiedziałam do męża żeby sobie darował bo jak stracę trochę żenady to nic się nie stanie. 

Po moim powrocie z usypiania córeczki mąż powiedział, że jak już poszłam zrobiło się trochę mniej show a trochę więcej piłki możnej. Tak trochę ten program znormalniał. Rzeczywiście jak zaczęłam oglądać to było już prawie normalnie. Z naciskiem na prawie, bo laski wyginające się w tle za Pazdanem i panem Sławkiem, oraz kilku innych bezsensów, za normalność jeszcze nie uznaję. Na końcu redaktor Smokowski powiedział coś w stylu, że było ok, nikt go na siłę nie trzymał. Tak zrozumiałam jego wypowiedź, na pewno nie zapamiętałam dokładnie. Ale odebrałam to zdanie tak, jakby chciał powiedzieć do widzów, że nie siedzi w tej formule z przymusu. Sorki, ale gdyby wszystko mu się w tej formule podobało ten tekst na końcu by po prostu nie padł...

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Pufa ze sznurka - tutorial

Robienie ze sznurka na szydełku kazało się na tyle fajne, że po zrobieniu dywanika ( Dywan-ze-sznurka-tutorial) postanowiłam zrobić jeszcze pufę. W zamyśle jeśli wyjdzie miały być dwie. Myślałam, że wypcham ją kulką styropianową. Zrobiłam prawie całą i zaczęłam szukać wypełnienia. Wtedy moja siostra powiedziała mi, że na miladruciarnia.pl można kupić gotowe wypełnienie do pufy z pianki tapicerskiej. Moim zdaniem strzał w dziesiątkę, zamówiłam 2 wypełnienia w rozmiarze: wys. 30 cm, śr. 45 cm. Dwa dni później miałam je już w domu. Oczywiście to co zrobiłam na zakupiony wkład nie pasowało ;). Ale to taka nauczka, żeby się za bardzo nie spieszyć ;). 
Pufę robi się bardzo fajnie, bo szybko. W zasadzie dwa wieczory przy dobrym filmie lub meczu i jest gotowa :). Prezentuje się tak:

I jeszcze zdjęcia "z ludziem", żeby było widać proporcje :):
Dla tych, którzy chcieliby zrobić taką pufę sami a są bardzo początkujący, kilka wskazówek:
Potrzebne materiały: Wkład do pufy o wymiarach: wys…

Wełniany golf w pasy

Ostatnio coraz częściej zauważam, że rzeczy modne są totalnie niepraktyczne. Jestem posiadaczką kilku wełnianych swetrów i jednej kamizelki, ale tylko jeden nadaje się świetnie do nałożenia zimą pod kurtkę - prosty, szary golf. Wszystkie, tak modne swetry oversize, po prostu nie nadają się pod kurtkę. To samo dotyczy swetrów z modnymi ostatnio kimonowymi rękawami. Wszystko super wygląda nałożone samo, ale upchnięte pod kurtkę ani nie wygląda dobrze ani nie jest wygodne. Postanowiłam więc zrobić sobie drugi, prosty, gruby, wełniany golf. Żeby nie był tak do końca prosty z przodu i na rękawach dołożyłam na środku 2 grube warkocze :). Wynik mojej pracy możecie obejrzeć poniżej. Jeśli natomiast przyjdzie komuś ochota wydziergać taki sweterek, opis wykonania znajdziecie pod zdjęciami. 

Potrzebne materiały: 800 g włóczki Drops Andes w trzech kolorach: 300 g jasny szary, 300 g dżins, 200 g granatowy. Ja miałam kupione po 300 gram każdego koloru. Został mi cały 100 gramowy motek granatu, i tro…

Bożonarodzeniowe dekoracje

Uszycie bożonarodzeniowych ozdób na kiermasz do przedszkola mojej córeczki zajęło mi kilka wieczorów. Ola dodawała mi trochę pracy, bo za każdym razem gdy uszyłam coś co jej się spodobało, musiałam szyć taką samą rzecz dla niej :). Było z tym wszystkim trochę pracy ale również cała masa radości i wspólnej zabawy :). Całość udało nam się skończyć w ubiegły weekend i zanieść w poniedziałek do przedszkola. Ozdoby się podobały :). 
Miałam zamiar napisać tutaj kilka wskazówek dla tych, którzy chcieliby uszyć sobie takie ozdoby a robią to po raz pierwszy. Od wtorku jednak trenowałyśmy z Olą grypę żołądkową więc siadam do tego dopiero dziś.
Ozdoby oczywiście możecie zrobić w takich kształtach jak sobie wymarzycie. W internecie można znaleźć dwie metody szycia ozdób choinkowych z materiału. Jedni składają materiał lewą stroną do lewej, zszywają pozostawiając otwór do wypełnienia. Wypełniają i maszyną przyszywają otwór. Później nożyczkami w ząbki przycinają brzegi choinki. Ja robię odwrotnie.…