Przejdź do głównej zawartości

Organizer z kotkiem

W weekend powstał w naszym domu organizer dla Oli do przedszkola. Nie planowałam tego szycia ale Ola w przedszkolu zaczęła narzekać, że w szafce nie ma półek i nie ma gdzie układać swoich prac i skarbów. Przyszło mi do głowy, że na dwóch niefunkcjonalnych wieszaczkach ulokowanych z boku wewnątrz szafki można powiesić organizer. Ola uznała, że to świetny pomysł i że uszyjemy go w weekend. I tak zamiast kończenia niebieskiego sweterka i szycia błękitnego płaszczyka ze sztruksu szyłam organizer. 

Najpierw wyłożyłam na podłogę wszystkie materiały jakie miałam w domu, a które strukturą nadawały się do uszycia organizera. Ola wybrała z nich 3. Uzgodniłyśmy razem a później ja narysowałam na kartce rozkład i kolory kieszeni. Później była już żmudna praca rysowania i wycinania prostokątów. Inspirację jak zrobić z nich kieszenie wzięłam z tego bloga http://etiblog.com.pl/organizer-na-szieciece-lozeczko/. Jak zwykle na tym blogu, wszystko było super wytłumaczone. Ale przyznam, że dla osoby posiadającej maszynę od maja dość dużym wyzwaniem było przyszycie tych kieszeni. Poza tym, ich przyprasowywanie, upinanie i szycie zajmuje mnóstwo czasu, mi od 22.00 do 1.10 w nocy z soboty na niedzielę :).  

Za to w niedzielę pod wieczór, bo w ciągu dnia trzeba było wykorzystać ostatnie dni pięknej pogody, zaczęłyśmy się bawić w upiększanie :). Na pierwszy ogień poszedł kot. Okazało się, że jest dość banalny do zrobienia. Wystarczy narysować go na lewej stronie materiału, zszyć dwie lewe strony materiału ze sobą dokładnie po tym rysunku, wywinąć na prawą stronę, wypełnić i kotek gotowy. Przy wypełnianiu dziecko ma masę frajdy. Zgodnie z sugestiami Oli miał być jeszcze kwiatek, serduszko i literki OLA. Z kwiatkiem katastrofa, w ogóle mi nie wyszedł, wylądował w śmieciach. Stwierdziłyśmy, że trzeba wybrać coś łatwiejszego i padło na gwiazdkę. Z tą na szczęście nie było problemów. Jeśli chodzi o literki znowu posłużyłam się instrukcją z blogu http://etiblog.com.pl/zabawka-edukacyjna-kolorowe-cyferki-szycie-krok-po-kroku/. Wyszły super. Miałam tylko zagwozdkę jak ładnie zszyć otwór po wypchaniu literek i niestety perfekcyjnie to nie wyszło. 

Gdy już wszystkie ozdoby powstały Ola ułożyła je na organizerze w miejscach, które jej zdaniem były najlepsze :). I w ten oto sposób wyraz Ola należy czytać od dołu. Jeszcze trochę ręcznego szycia i wszystkie ozdoby zostały przytwierdzone do organizera. Wzrok mojej córki mówił, że było warto :).

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Pufa ze sznurka - tutorial

Robienie ze sznurka na szydełku kazało się na tyle fajne, że po zrobieniu dywanika ( Dywan-ze-sznurka-tutorial) postanowiłam zrobić jeszcze pufę. W zamyśle jeśli wyjdzie miały być dwie. Myślałam, że wypcham ją kulką styropianową. Zrobiłam prawie całą i zaczęłam szukać wypełnienia. Wtedy moja siostra powiedziała mi, że na miladruciarnia.pl można kupić gotowe wypełnienie do pufy z pianki tapicerskiej. Moim zdaniem strzał w dziesiątkę, zamówiłam 2 wypełnienia w rozmiarze: wys. 30 cm, śr. 45 cm. Dwa dni później miałam je już w domu. Oczywiście to co zrobiłam na zakupiony wkład nie pasowało ;). Ale to taka nauczka, żeby się za bardzo nie spieszyć ;). 
Pufę robi się bardzo fajnie, bo szybko. W zasadzie dwa wieczory przy dobrym filmie lub meczu i jest gotowa :). Prezentuje się tak:

I jeszcze zdjęcia "z ludziem", żeby było widać proporcje :):
Dla tych, którzy chcieliby zrobić taką pufę sami a są bardzo początkujący, kilka wskazówek:
Potrzebne materiały: Wkład do pufy o wymiarach: wys…

Wełniany golf w pasy

Ostatnio coraz częściej zauważam, że rzeczy modne są totalnie niepraktyczne. Jestem posiadaczką kilku wełnianych swetrów i jednej kamizelki, ale tylko jeden nadaje się świetnie do nałożenia zimą pod kurtkę - prosty, szary golf. Wszystkie, tak modne swetry oversize, po prostu nie nadają się pod kurtkę. To samo dotyczy swetrów z modnymi ostatnio kimonowymi rękawami. Wszystko super wygląda nałożone samo, ale upchnięte pod kurtkę ani nie wygląda dobrze ani nie jest wygodne. Postanowiłam więc zrobić sobie drugi, prosty, gruby, wełniany golf. Żeby nie był tak do końca prosty z przodu i na rękawach dołożyłam na środku 2 grube warkocze :). Wynik mojej pracy możecie obejrzeć poniżej. Jeśli natomiast przyjdzie komuś ochota wydziergać taki sweterek, opis wykonania znajdziecie pod zdjęciami. 

Potrzebne materiały: 800 g włóczki Drops Andes w trzech kolorach: 300 g jasny szary, 300 g dżins, 200 g granatowy. Ja miałam kupione po 300 gram każdego koloru. Został mi cały 100 gramowy motek granatu, i tro…

Bożonarodzeniowe dekoracje

Uszycie bożonarodzeniowych ozdób na kiermasz do przedszkola mojej córeczki zajęło mi kilka wieczorów. Ola dodawała mi trochę pracy, bo za każdym razem gdy uszyłam coś co jej się spodobało, musiałam szyć taką samą rzecz dla niej :). Było z tym wszystkim trochę pracy ale również cała masa radości i wspólnej zabawy :). Całość udało nam się skończyć w ubiegły weekend i zanieść w poniedziałek do przedszkola. Ozdoby się podobały :). 
Miałam zamiar napisać tutaj kilka wskazówek dla tych, którzy chcieliby uszyć sobie takie ozdoby a robią to po raz pierwszy. Od wtorku jednak trenowałyśmy z Olą grypę żołądkową więc siadam do tego dopiero dziś.
Ozdoby oczywiście możecie zrobić w takich kształtach jak sobie wymarzycie. W internecie można znaleźć dwie metody szycia ozdób choinkowych z materiału. Jedni składają materiał lewą stroną do lewej, zszywają pozostawiając otwór do wypełnienia. Wypełniają i maszyną przyszywają otwór. Później nożyczkami w ząbki przycinają brzegi choinki. Ja robię odwrotnie.…